Zapraszamy na promowane przez LOGOTORPEDĘ profesjonalne szkolenia które odbywają się online na specjalnej platformie szkoleniowej oraz stacjonarnie w Tarnowskich Górach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz do zapisów.

luty 2020
WARSZTAT KREATYWNEGO LOGOPEDY – PROWADZI MAGDALENA RYBKA
Program: 1. Dziecko wczoraj i dziś - etiologia potrzeb stymulacji rozwoju 2. Holistyczne spojrzenie na rozwój dziecka 3. Mózg - budowa, preferencje, informacje 4. Kreatywna terapia sfer poznawczych dziecka - mała i duża motoryka, pamięć, zabawa, analiza wzrokowa, analiza słuchowa 5. Kreatywne wspieranie lewej półkuli mózgu: szeregi, sekwencje, kategoryzacje, myślenie logiczne i analityczne 6. Kreatywne pomysły w procesie nauki czytania 7. Ćwiczenia artykulacyjne - niestandardowe pomysły 8. Praca w grupach - burza mózgów 9. Panel dyskusyjny
Dowiedz się więcej »ZAJĘCIA GRUPOWE W PRZEDSZKOLU – PROWADZI MAGDALENA RYBKA
Dla kogo? logopedzi, studenci logopedii Zajęcia logopedyczne w grupie przedszkolnej - planowanie i organizacja - warsztat praktyczny (nie logorytmika) Zajęcia logopedyczne w przedszkolu - rodzaje Logopeda przedszkolny na start - od czego zacząć? Badania przesiewowe w przedszkolu - jak przeprowadzić, na co zwrócić uwagę? Podział na grupy - kryteria Zajęcia logopedyczne w grupie - pomysły praktyczne Panel dyskusyjny Cena obejmuje: zaświadczenie, materiały, przerwa kawowa Zgłoś się już teraz, nim zabraknie miejsc
Dowiedz się więcej »maj 2020
RUSZ JĘZYKIEM ONLINE! – PRAKTYCZNY WARSZTAT DLA LOGOPEDÓW
Rusz Językiem - praktyczny warsztat dla logopedów online! Wyjątkowa edycja warsztatów w grupie maksymalnie pięciu osób! Kameralna atmosfera. Wymagania techniczne: kamera internetowa oraz mikrofon. Dla kogo: logopedzi Program: ocena sprawności narządów artykulacyjnych, przyczyny i objawy zaburzeń sprawności narządów artykulacyjnych, planowanie terapii, przykładowe ćwiczenia. Czas trwania: 4 godziny dydaktyczne Cena obejmuje: zaświadczenie oraz certyfikat Logotorpedy wysyłany pocztą, materiały dydaktyczne.
Dowiedz się więcej »grudzień 2020
SZKOLENIE ONLINE! DYSLEKSJA: WCZESNE WYKRYWANIE ORAZ PROFILAKTYKA – WARSZTAT DLA NAUCZYCIELI, TERAPEUTÓW I RODZICÓW
Dla kogo: rodzice, nauczyciele, terapeuci, psycholodzy, logopedzi Program: charakterystyka dziecka z dysleksją symptomy i kryteria diagnostyczne wczesne objawy zagrożenia dysleksją zapobieganie ryzyku wystąpienia dysleksji konsekwencje braku pomocy dziecko z dysleksją – praca nauczyciela, terapeuty, rodzica Czas trwania: 10.00-13.00 Cena obejmuje zaświadczenie wysyłane pocztą! Zgłoś się już teraz, nim zabraknie miejsc - ich liczba jest ograniczona!
Dowiedz się więcej »czerwiec 2021
SZKOLENIE ONLINE – KARTY OCENY SŁUCHU FONEMOWEGO – KOSF
CERTYFIKOWANE SZKOLENIE ONLINE Temat: Karty Oceny Słuchu Fonemowego – KOSF – test do badania słuchu fonemowego u dzieci w wieku od trzech do siedmiu i pół lat. Ocena prawidłowego i zaburzonego słuchu fonemowego dziecka. Warsztaty z projektowaniem terapii słuchu fonemowego. Szkolenie jest certyfikowane - Certyfikat upoważnia do wpisania na listę Specjalistów na stronie www.komlogo.pl Prowadzący: Karolina Spałek Dla kogo przeznaczony jest warsztat? Warsztat adresowany jest do nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, pedagogów, psychologów, logopedów, neurologopedów oraz innych specjalistów zajmujących się…
Dowiedz się więcej »wrzesień 2021
JOGOPEDIA – ŁĄCZENIE JOGI I ZAJĘĆ LOGOPEDYCZNYCH PODCZAS ZAJĘĆ Z DZIEĆMI
CZYM JEST JOGOPEDIA? Jogopedia to cykl zajęć łączących jogę oraz ćwiczenia logopedyczne. Przygotowane przeze mnie zabawy jogopedyczne poprawiają nie tylko kondycję aparatu artykulacyjnego, ale również całego organizmu, jak również uspokoją i wyciszają umysł. Na zajęciach z jogopedii łączymy ćwiczenia ruchowe, słuchowe, oddechowe, słowne i muzyczne, by rozwijać mowę i możliwie najwięcej umiejętności poznawczych, jak również takich procesów myślowych, które gwarantują w przyszłości doskonały start do podjęcia nauki w szkole. CO DAJĄ DZIECIOM ZAJĘCIA W RAMACH JOGOPEDII? Dzieci uwielbiają Jogopedię, nie…
Dowiedz się więcej »październik 2021
EMISJA GŁOSU – PRAKTYCZNY WARSZTAT DLA PRACUJĄCYCH GŁOSEM
Szkolenie: Emisja głosu - praktyczny warsztat dla osób pracujących głosem Poczuj, w jaki sposób możesz zapanować nad własnym głosem. Poznaj techniki emisji głosu, poczuj kontrolę nad tym jak mówisz, zaobserwuj zmiany w brzmieniu swojego głosu. Warsztat wyłącznie praktyczny (bez teorii). Prowadząca: Barbara Tritt Solistka, flecistka, pedagog, związana z poznańską Akademią Muzyczną im. I. J. Paderewskiego, prowadzi zajęcia ze śpiewu solowego i kameralistyki wokalnej. Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie śpiewu prof. Katarzyny…
Dowiedz się więcej »styczeń 2022
Ocena funkcjonalna traktu ustno-twarzowego. Mioterapia – podejście autorskie. Prowadzi Ewelina Mendala-Kwoczek
Dla kogo: dla logopedów, neurologopedów, studentów logopedii Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z całościowym podejściem wykonania diagnozy logopedycznej, nabycie umiejętności oraz wiedzy w zakresie oceny warunków anatomicznych i motorycznych jamy ustnej. Szkolenie ma charakter edukacyjno-praktyczny, z zastosowaniem własnego protokołu badania, nagrań, przykładów diagnoz i opisów medycznych. Program szkolenia Rozwój motoryczny jamy ustnej Ankyloglossia: definicje i klasyfikacja medyczna metody badawcze w różnych grupach wiekowych kompensacje wynikające z ankyloglossii wpływ ankyloglossii na zakres ruchu oraz elastyczność warg, języka oraz żuchwy (w tym…
Dowiedz się więcej »luty 2022
STYMULACJA TRAKTU USTNO-TWARZOWEGO – prowadzi Małgorzata Gawryl (szkolenie dwudniowe)
Dla kogo: dla logopedów, neurologopedów, studentów logopedii Szkolenie buduje kompetencje uczestników w zakresie rozpoznawania dysfunkcji mięśniowych i stymulacji kompleksu ustno- twarzowego. Program szkolenia: 1. Stymulacja a masaż. Funkcja, jako punkt odniesienia w terapii. 2. Budowa i działanie układu mięśniowego aparatu ustno-twarzowego. 3. Układ oddechowy, mechanika oddychania i bierna stymulacja oddechowa. 4. Propriocepcja, mechanizm zaburzeń i normalizacja (regulacja) czucia głębokiego. 5. Diagnoza uwarunkowań i ocena grup mięśniowych (funkcjonalna, struktury i kompensacji w zaburzonym obszarze) 6. Algorytm postępowania w przypadku określonych dysfunkcji…
Dowiedz się więcej »marzec 2022
WĘDZIDEŁKO: ocena, przygotowanie do podcięcia i opieka po zabiegu – prowadzi Małgorzata Gawryl
Dla kogo: dla logopedów, neurologopedów, studentów logopedii Szkolenie buduje kompetencje uczestników w zakresie budowy wędzidła języka, przygotowania do zabiegu oraz opieki po podcięciu. Program szkolenia: 1. Ocena wędzidełka - budowa, kompensacje funkcjonalne i zaburzona funkcja. 2. Przygotowanie do zabiegu podcięcia - na co należy uważać, na co zwrócić uwagę i nie nie przesadzać ze stymulacją. 3. Opieka i terapia pozabiegowa: co wprowadzać, jak dbać i jak wykańczać. Prowadząca: mgr Małgorzata Gawryl –oligofrenopedagog, neurologopeda, terapeuta wczesnej interwencji logopedycznej, certyfikowany terapeuta metod Castillo…
Dowiedz się więcej »