Zapraszamy na promowane przez LOGOTORPEDĘ profesjonalne szkolenia które odbywają się online na specjalnej platformie szkoleniowej oraz stacjonarnie w Tarnowskich Górach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz do zapisów.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

JOGOPEDIA – ŁĄCZENIE JOGI I ZAJĘĆ LOGOPEDYCZNYCH PODCZAS ZAJĘĆ Z DZIEĆMI

23 maja @ 11:00 - 16:00

ZŁ350
CZYM JEST JOGOPEDIA?
Jogopedia to cykl zajęć łączących jogę oraz ćwiczenia logopedyczne. Przygotowane przeze mnie zabawy jogopedyczne poprawiają nie tylko kondycję aparatu artykulacyjnego, ale również całego organizmu, jak również uspokoją i wyciszają umysł. Na zajęciach z jogopedii łączymy ćwiczenia ruchowe, słuchowe, oddechowe, słowne i muzyczne, by rozwijać mowę i możliwie najwięcej umiejętności poznawczych, jak również takich procesów myślowych, które gwarantują w przyszłości doskonały start do podjęcia nauki w szkole.
CO DAJĄ DZIECIOM ZAJĘCIA W RAMACH JOGOPEDII?
Dzieci uwielbiają Jogopedię, nie tylko dlatego, że mogą bezkarnie stroić miny (te podczas zajęć są nawet bardzo wskazane!). To wspaniały sposób na rozluźnienie ciała i zrelaksowanie się. Podczas ćwiczeń zauważyłam, że mogą one uspokoić nerwowe czy nadpobudliwe dziecko, potrafią także ożywić zmęczoną i znużoną grupę, która nie potrafi się skoncentrować. Wyzwalają też ekspresję w dziecku lękliwym lub wycofanym. Dzieci z ogromną chęcią wcielają się w zwierzątka, powtarzają wyrazy i wierszyki, śpiewają i wygłupiają się na matach.
DO DZIECI W JAKIM WIEKU SĄ SKIEROWANE ZAJĘCIA?
Na takich zajęciach mogą ćwiczyć zarówno maluchy (3-6 lat), jak i dzieci w wieku wczesnoszkolnym (7-13 lat), które podczas zabaw i ćwiczeń pod okiem jogopedy mają szansę uniknąć złych nawyków, błędów i wad wymowy czy postawy. Przeznaczone dla nich zajęcia różnią się od siebie formą, jednak korzyści z ćwiczeń pozostają takie same.
JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA?
Podczas tych zajęć uruchamiamy nie tylko języki i ciało ale też wyobraźnię. Każde ćwiczenie fizyczne związane jest z ćwiczeniem logopedycznym, a te z kolei są częścią opowieści w której dzieci biorą aktywny udział. Bywa, że zamieniają się w żabki, syczące węże, są mostami pod którymi przepływają rwące potoki i drzewami, których gałęzie i liście delikatnie szeleszczą poruszane wiatrem. Odgrywanie ról (np. drzewa, psa, świerszcza, krowy, kota, bociana, okrętu itp) sprawia maluchom wiele radości i jest dla nich formą zabawy. Włączenie pozycji wymagających (np. balansowych) silnie koncentruje dzieci i buduje poczucie równowagi. Dodatkowo, opowiadając dzieciom bajkę, wplatam w ten zestaw dużo wyrażeń dźwiękonaśladowczych oraz gimnastyki buzi i języka. Pod koniec zajęć przychodzi czas na wyciszenie i relaks przy muzyce i kolorowych światełkach.
PROWADZĄCA:
Małgorzata Stelmach-Lewandowska 
Logopeda z dziewięcioletnim stażem. Ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na kierunku Pedagogika ze specjalizacją Logopedia oraz studia podyplomowe z Emisji i Higieny Głosu – kierunek Logopedia Medialna. Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, wydział rehabilitacji, specjalizacja korygowanie wad postawy, joga i relaksacja. Również ukończyłam kurs instruktorski z Hatha Joga.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując jako logopeda w warszawskich przedszkolach, szkołach podstawowych oraz poradniach psychologiczno – pedagogicznych. Jestem autorką książki wspierającej rozwój mowy „Przygody Myszki Misi”
Stworzyłam swój autorski program *Jogopedię.
PODCZAS WARSZTATÓW:
Dużo praktycznych ćwiczeń
zestaw materiałów
alfabet jogopedyczny z kartami do zabaw w Jogopedię
crtyfikaty
przerwa kawowa

czas trwania: 5 godzin
11.00 – 16.00 (orientacyjnie)

ZAPISZ SIĘ

 

Szczegóły

Data:
23 maja
Czas:
11:00 - 16:00
Koszt:
ZŁ350
Wydarzenie kategorie:
, , , ,
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Logotorpeda
Email:
logotorpeda@logotorpeda.com
Strona internetowa:
www.logotorpeda.com

Miejsce

Logopedyczna Tarnowskie Góry
Szwedzka 2
Tarnowskie Góry, Śląskie 42-600 Polska
+ Google Map