Strefa Rodzica

Inspiracje Logotorpedy: świąteczne prezenty dla dzieci

Zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia. To czas, który dorośli cenią za chwile spędzane razem, moment zwolnienia tempa, odpoczynku. Dzieci widzą to inaczej, a najczęstszą odpowiedzią na pytanie: Dlaczego lubisz święta? jest: Bo są prezenty! Jednak co roku pojawia się problem „co na prezent”. Podpowiadamy!

Małe dzieci (do 3 roku życia)

Zamiast grających i świecących zabawek podaruj coś, co wymaga interakcji z człowiekiem: książeczki wspierające rozwój słownictwa i zachęcające do komunikacji (Polecamy: dla niemowląt: książeczki kontrastowe, dla większych: pierwsze części Pucia, Kicię Kocię, książeczki w stylu 100 pierwszych słów). Stawiaj też na zabawki manipulacyjne, które będą dodatkowo trenowały sprawność rąk i koncentrację. Zawsze na czasie będą klasyczne, drewniane zabawki, układanki i sortery.

Dzieci między 3 a 4 rokiem życia

Tu hitem są zabawki i sprzęty, które będą nawiązywały do codziennych czynności dorosłych: wyposażenie kuchni, zabawkowy serwis do kawy czy narzędzia dla małego konstruktora. Warto sięgnąć po gry typu memory, układanki logiczne, nawlekanki czy mozaiki: będą dobrym zajęciem rozwijającym koncentrację, ale także współdziałanie i koordynację oko-ręka. Nie zapominaj o książeczkach, które będą dostosowane do wieku dziecka.

Dzieci między 5 a 6 rokiem życia

To wiek, w którym obserwujemy duże zainteresowanie literami, cyframi. Dzieci „bawią się w czytanie”. Strzałem w dziesiątkę może być bazowa seria „Kocham czytać”, rozwijająca tę ciekawość. Ciekawą propozycją dla dzieci będą gry i książki, które nawiązują do emocji: ich nazywania u siebie i rozróżniania u innych. Zamiast sięgać po gry komputerowe, skorzystaj z planszówek. Jest ich na prawdę ogromny wybór!

Logotorpeda

Zostaw Odpowiedź