Nauka czytania

Różnicowanie w czytaniu!

Wielu Rodziców bawi się ze swoimi Maluchami sylabami, przygotowując ich do nauki czytania w szkole. Nauka czytania z wykorzystaniem sylab ma wiele zalet: przyzwyczaja dziecko do liter, kształtuje nawyk czytania od lewej do prawej, koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację, a poza tym rozwija i wzmaga chęć poznawania nowych znaków i ich znaczeń!
Część z Was spotyka się z podobnym problemem: Dzieci nie różnicują sylab paradygmatów PA i MA, lub więcej: PA, MA, BA, LA. Oto pomoc Logotorpedy, która pomoże Wam poradzić sobie z tym kłopotem!

misie2

 

Pobierz karty pracy i wydrukuj je. Zadaniem Malucha jest poszukanie identycznych sylab, tak aby pacynki, Miś i Lew, miały takie same napisy. Użyj w tym celu kolorowych mazaków, kredek!
Logotorpeda korzysta z niezawodnego Czochratka (to ten czarny stworek, który wchodzi w kadr zdjęcia).  Taka pacynka w wesoły sposób – razem z dziećmi, uczy się czytać, motywując ich do działania! 🙂

Innym wariantem jest wycięcie pacynek i przyklejenie obok siebie takich samych sylab lub wycięcie i układanie różnorodnych kombinacji słownych, np. BUMU, PAMA.

POBIERZ: 

 

POBIERZ:

 

POBIERZ:

 

Podoba się pomysł? Masz jakieś sugestie? Daj znać!

Logotorpeda

misie1

5 komentarzy

  • Ta pomoc jest super szczególnie że z synem jesteśmy właśnie w tym miejscu gdzie miesza się pierwsze 4 sylaby ( z P M B L ). Bardzo fanie że można sobie to pobrać i wydrukować bo mi po prostu nie zawsze starcza czasu aby samemu tworzyć takie pomoce – i codzienne powtarzanie szlag trafia. Ja drukuję i będę zaglądać częściej licząc na następne pomoce. Pozdrawiam

  • Proszę dodajcie jeszcze z E,O i Y bo teraz rodzinka lwiątek jest niekompletna… czekam i będę zaglądać codziennie

Zostaw Odpowiedź