Nauka czytania Terapia wad wymowy

Lody lody dla ochłody

Pamiętasz naszą zabawę z lodami i sylabami? Przypomnij ją sobie i kliknij TUTAJ. Tamto ćwiczenie służyło wzmacnianiu języka, jego pionizacji, ćwiczeniom artykulacyjnym, a nawet nauce czytania. Wielu rodziców pisze, że Maluchy fantastycznie pracują na materiale, który same lubią i znają, a lody właśnie takie są! Przedstawiam więc LOLKA.

ludek do lodów

Szablon Lolka pobierz tutaj:

Szablon lodów pobierz tutaj:

 

LOLEK LUBI LODY

Pokaż swojemu dziecku Lolka – wydrukuj go lub samodzielnie narysujcie! Wykorzystaj szablony z lodami i sylabami. Ta prosta pomoc logopedyczna przyda się, jeśli tylko Twoje dziecko ma kłopoty z pionizacją języka lub jeśli wspierasz jego naukę czytania.

Warianty wykorzystania:

1. Losujemy z woreczka lody i dajemy Lolkowi. Dziecko powtarza za Rodzicem lub samodzielnie odczytuje napis.

2. Tworzymy legendę – szyfr smaków. Umawiamy się, że LA oznacza smak truskawkowy, LO – czekoladowy, LU – ciasteczkowy, LE – smerfowy, LI – malinowy… A potem wylosowany lód kolorujemy zgodnie z ustalonym kodem!

3. Lolek jest głodny, chce dwa lody na raz! Układamy w jego łapce dwa lody, po czym zadaniem dziecka jest powtórzenie lub odczytanie sekwencji dwóch sylab.

4. Kogo Lolek zaprosi na lody? Narysuj mu kolegę lub koleżankę!!! A zdjęcie przyślij na nasz email: logotorpeda@logotorpeda.com Najpiękniejszymi stworkami pochwalimy się na Facebooku! 🙂

Doskonałej zabawy!

Logotorpeda

2 komentarze

Zostaw Odpowiedź