Terapia wad wymowy

Logopedyczny Kalendarz Adwentowy

Pora zacząć odliczanie do Świąt! Specjalnie dla Was i Waszych dzieciaków przygotowaliśmy Logopedyczny Kalendarz Adwentowy! Pobierz bezpłatne materiały, wydrukuj i świetnie się baw!

Jak używać Logopedycznego Kalendarza Adwentowego?

Każdy dzień, rozpoczynając od 1 grudnia, oznaczony jest numerem na planszy z choinką. Każdemu z rysunków odpowiada jedno zadanie narządów artykulacyjnych lub oddechowe. Każdego dnia można odszyfrować nowe zadanie do wykonania, przy okazji wykonując wszystkie wcześniejsze odkryte. Kalendarz jest też kolorowanką – jeśli dziecko wykona zadanie, może pokolorować konkretny obrazek.

Dla kogo?

I dla rodziców do wykorzystania w domu, i dla specjalistów pracujących na co dzień z dziećmi.
Rodzice mogą w łatwy i interesujący sposób przemycić ćwiczenia buzi i języka do przedświątecznego oczekiwania, co może być miłą alternatywą dla popularnych, czekoladowych kalendarzy.
Logopedzi mogą wyposażyć swoje gabinety w kalendarz, podarować każdemu dziecku jako zadanie domowe na grudzień lub tematycznie, od kalendarza i jego ćwiczeń sprawności narządów, rozpoczynać każde ćwiczenia.

Pobierz tutaj:

Zamiast ćwiczeń buzi i języka…

Przygotuj własny zestaw ćwiczeń i zadań, na przykład ćwiczenia artykulacyjne, sylaby do powtarzania lub czytania, listę słów do wypowiedzenia. Nagrodą za wykonanie zadania jest ozdobienie choinki.

Wszystko pokolorowane? Nie zapomnij o lampkach, dodatkowych prezentach i uśmiechniętych członkach rodziny!

Dziękujemy p. Agnieszce Jarząbek za udostępnienie autorskich materiałów.

Logotorpeda

Sprawdź także:

Zimowa tabela motywacyjna

Zimowe sekwencje

Ćwiczenia z Mikołajem

Zostaw Odpowiedź