Terapia wad wymowy

Tabela motywacyjna – SZ!

Oto tabela motywacyjna, którą możesz wykorzystać podczas ćwiczenia głoski sz w nagłosie, śródgłosie oraz wygłosie, za każdym razem w towarzystwie samogłoski. Ważne, aby wykorzystać tabelę do utrwalania już poprawnej wymowy głoski w wyrazach. Etap ten powinien być poprzedzony ćwiczeniami utrwalającymi dźwięk w izolacji oraz w sylabach. Jeśli Twoje Dziecko jeszcze tego nie zrobiło, skorzystaj z innych materiałów logopedycznych dostępnych do pobrania na Logotorpedzie:
tutaj: sylaby SZA – samochody
tutaj: sylaby SZA – rybka

Dopiero gdy Maluch już poprawnie wymawia głoskę, warto utrwalać ją w wyrazach. Do tego możesz wykorzystać gry logopedyczne, obrazki przedstawiające przedmioty z trudną głoską, możecie bawić się w rymowanki, powtarzać wierszyki i śpiewać piosenki. Możesz też pobrać i wydrukować logopedyczną tabelę motywacyjną.

Tabelę możesz pobrać TUTAJ: Tabela motywacyjna SZ

tabela obraz

Tabelka ma siedem rubryk, każda na inny dzień tygodnia. Maluch wybiera symbol na dany dzień. Potrzebne będą kolorowe mazaki, stempelki, kredki lub naklejki. Jeśli maluch powtórzy prawidłowo – może to zaznaczyć w tabeli. Takie działania są motywujące – Maluch widzi, ile słów zostało do powtórzenia, a przybijanie pieczątek lub rysowanie buziek może być świetną zabawą!

stempel1

Doskonałej zabawy i nauki!
Logotorpeda

PS: jeśli zauważysz, że z wymawianą głoską dzieje się coś dziwnego – słyszysz szmer, dźwięk jest nieprzyjemny dla ucha, nienaturalnie poruszają się policzki – skontaktuj się z logopedą!

Zostaw Odpowiedź