Terapia wad wymowy

Tabela motywacyjna – SZ!

Oto tabela motywacyjna, którą możesz wykorzystać podczas ćwiczenia głoski sz w nagłosie, śródgłosie oraz wygłosie, za każdym razem w towarzystwie samogłoski. Ważne, aby wykorzystać tabelę do utrwalania już poprawnej wymowy głoski w wyrazach. Etap ten powinien być poprzedzony ćwiczeniami utrwalającymi dźwięk w izolacji oraz w sylabach. Jeśli Twoje Dziecko jeszcze tego nie zrobiło, skorzystaj z innych materiałów logopedycznych dostępnych do pobrania na Logotorpedzie:
tutaj: sylaby SZA – samochody
tutaj: sylaby SZA – rybka

Dopiero gdy Maluch już poprawnie wymawia głoskę, warto utrwalać ją w wyrazach. Do tego możesz wykorzystać gry logopedyczne, obrazki przedstawiające przedmioty z trudną głoską, możecie bawić się w rymowanki, powtarzać wierszyki i śpiewać piosenki. Możesz też pobrać i wydrukować logopedyczną tabelę motywacyjną.

Tabelę możesz pobrać TUTAJ:

tabela obraz

Tabelka ma siedem rubryk, każda na inny dzień tygodnia. Maluch wybiera symbol na dany dzień. Potrzebne będą kolorowe mazaki, stempelki, kredki lub naklejki. Jeśli maluch powtórzy prawidłowo – może to zaznaczyć w tabeli. Takie działania są motywujące – Maluch widzi, ile słów zostało do powtórzenia, a przybijanie pieczątek lub rysowanie buziek może być świetną zabawą!

stempel1

Doskonałej zabawy i nauki!
Logotorpeda

PS: jeśli zauważysz, że z wymawianą głoską dzieje się coś dziwnego – słyszysz szmer, dźwięk jest nieprzyjemny dla ucha, nienaturalnie poruszają się policzki – skontaktuj się z logopedą!

Zostaw Odpowiedź