Oddech i relaksacja Terapia wad wymowy

Szumiąca rybka – utrwalanie SZ w sylabach

Szybka i prosta pomoc logopedyczna, która okaże się przydatna w ćwiczeniu głoski SZ w sylabach otwartych (SZA), zamkniętych (ASZ) oraz między samogłoskami (ASZA).

Dlaczego ćwiczymy z Maluchem sylaby?
Sylaby są mniejszą cząstką niż wyrazy; łatwiej je powtórzyć, jednocześnie koncentrując się na ułożeniu narządów mowy. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Jeśli Twoje Dziecko potrafi już naśladować szub drzew wiatru lub szmer strumyka – ćwiczenie z rybką jest dla Was! Ryba 4

Pamiętaj, że musisz być obecny podczas ćwiczeń prawidłowej wymowy dziecka w domu. Istotne, aby Maluch był zaangażowany w ćwiczenie. Motywuj go i wspieraj, zwracając uwagę na prawidłowe brzmienie głosek.

Podoba się rybka? Są dwie wersje – RYBKA SZA NIEBIESKA dla chłopców oraz RYBKA SZA RÓŻOWA – dla dziewczynek.

ryba1

Szablony rybek i ich łusek możesz pobrać tutaj:

Jak się bawić?

Pobierz i wydrukuj pomoc logopedyczną. Wytnij samodzielnie lub z Maluchem łuski. Wybierajcie, układajcie, przyklejajcie, za każdym razem pięknie powtarzając sylabę. Świetny efekt można uzyskać mieszając kolory łusek rybki różowej i niebieskiej. Sprawdź!

Doskonałym pomysłem jest wykorzystanie tej pomocy logopedycznej do zabawy oddechowej, jaką może być przenoszenie łusek za pomocą słomki do napojów.

Ryba 3

Szukasz podobnego ćwiczenia logopedycznego? Zajrzyj tutaj!  Nie zapomnij również o wykonywaniu ćwiczeń różnicujących głoski, w szczególności S – SZ. Informacje i materiały do ćwiczeń są tutaj.
A jeśli Twój Maluch już niedługo będzie Uczniem – koniecznie przeczytaj ten post: Jak pomóc dziecku w wymówieniu sz, ż, cz, dż?

Życzę doskonałej zabawy!

Logotorpeda

1 Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź