Nauka czytania

Bałwanki APA

Wreszcie za oknem biało! Korzystając z okazji, przedstawiam najnowszą pomoc do nauki czytania. Jeśli Twoje Dziecko swobodnie odczytuje sylaby z paradygmatu PA (inne sylaby otwarte również), to można już zacząć łączyć je z samogłoskami.
Ten etap nauki czytania warto wspomóc (jeśli jeszcze tego nie robisz) falbankami, czyli podkreśleniami tego, co Maluch w danym momencie czyta. Tak robiła Kasia swoim ulubionym, różowym mazaczkiem:

bałwan 3

Podkreślając samogłoskę lub sylabę, Kasia odczytywała cały wyraz, łącząc samogłoskę i sylabę w imię Bałwanka: IPI. Później wśród śnieżynek szukała tej jedynej, podpisanej imieniem Bałwanka IPI. Doskonale się przy tym bawiła, odczytując zagadkowe imiona śnieżnych postaci.
Oto, jak wygląda bałwankowa karta pracy, którą możesz pobrać tutaj:

BAŁWANKI 1

Zadaniem jest odnalezienie pasujących do siebie Bałwanków i śnieżynek. Można też wyciąć elementy i stworzyć zimową dekorację. Wycięte płatki śniegu można wcześniej wykorzystać do ćwiczeń oddechowych.
Pobierz nową, darmową pomoc! Wspólnie z Maluchem korzystajcie z kolorowych mazaków i bawcie się dobrze, rysując pod literkami kolorowe falbanki! 🙂

Wspaniałego czytania,
Logotorpeda

1 Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź