Nauka czytania

Dinusiowa rodzinka. Czytanie BA

Kolorowe dinozaury, a każdy biegnie w swoją stronę. Czy potrafisz przeczytać, jak nazywają się te urocze Dinusie? Przedszkolaki je uwielbiają! Wypróbuj je ze swoim Maluchem!

Kartę pracy możesz pobrać tutaj:

Jak używać?
To proste! Pobierz plik, wydrukuj i uruchom swoją kreatywność!

Istnieje wiele wariantów wykorzystania kart z Dinusiami:

  • Czytaj kolejno imiona dinozaurów: BA BA, BO BO, BU BU, BE BE, BI BI, BY BY.
  • Przygotuj na osobnych karteczkach zestaw pojedynczych sylab, żeby Twoje Dziecko mogło ułożyć takie same sekwencje.
  • Odetnij imiona tak, aby każdy znajdował się na osobnej karteczce. Pokaż pierwszego Dinusia i powiedz: Ten dinozaur nazywa się BI BI. Gdzie jego imię? Maluch podpisuje i czyta sylaby.
  • Dostosuj Dinusie do poziomu zaawansowania w czytaniu: łącz sylaby, które Maluch zna – paradygmat PA, MA, LA i BA! Twórz z nich nowe, fantastyczne imiona! Bawcie się razem, ucząc się i poznając nowe sylaby!
  • Podklej kartkę kartonem i wytnij, aby powstała rodzinka Dinusiów – chodzących postaci. Każdy z nich może odczytać zapisany na osobnej kartce tekst. Przy okazji można nauczyć się (lub przypomnieć) nazwy kierunków – prawo i lewo. Który Dinek biegnie w prawo, a który w lewo?zdjęcie dinoPamiętaj, najważniejsza jest dobra zabawa. Niech czytanie stanie się odkrywaniem połączonym z narastającą ciekawością czytania! Nie zmuszaj Malucha do poznawania znaczenia liter i sylab, ale przedstaw mu je tak, aby nim zainteresowane!

Logotorpeda

PS: Podobają Ci się Dinusie? Zobacz, kto zainspirował taką propozycję nauki czytania. Dzieci bardzo lubią wszystkie dinozaury! DINUŚ.

1 Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź