Oddech i relaksacja

Ćwiczenia oddechowe w domu – labirynty i tunele

Czasem brak już Ci pomysłów na zabawy oddechowe z dzieckiem? Nową inspiracją są labirynty i tunele. Będą potrzebne klocki oraz mała, lekka piłka.

Każdy wie, że zabawa klockami rozwija umiejętności dziecka: nie tylko ćwiczy zdolności manualne, ale także koordynację wzrokowo-ruchową, orientację w przestrzeni, koncentrację, wyobraźnię i kreatywność. Zaproponuj dziecku zbudowanie labiryntu lub tunelu dla małej piłeczki. To niewyobrażalne, jakie konstrukcje dzieciaki są w stanie tworzyć, aby stworzyć piłce najlepsze warunki do zdobycia mety! Co więcej – ile prób oddechowych trzeba podjąć, aby upewnić się, że konstrukcja jest idealna!

Należy tu pamiętać o właściwym sposobie oddychania: wdech nosem, wydech ustami. Więcej informacji przeczytasz tu: Noskiem czy ustami? Parę słów o (nie)prawidłowym oddychaniu. Kierując piłkę przez labirynt nie tylko utrwalamy prawidłowy tor oddechowy, ale także stymulujemy wydłużanie fazy wydechowej oraz kształtujemy świadome oddychanie.

Inną wersją może być zbudowanie ogrodzenia – labiryntu, przez który trzeba przeprowadzić piłkę za pomocą słomki do napojów. Wykorzystaj dodatkowo stoper i zorganizuj rodzinne zawody dla dzieciaków!

Warto pamiętać o jeszcze jednej korzyści wspólnego budowania z klocków: ta aktywność uczy współdziałania!

Logotorpeda

Zostaw Odpowiedź