Terapia wad wymowy

Pszczoły z głoską Z – sylaby

Kolejne materiały do pobrania! Oto ćwiczenie, które pomoże utrwalać głoskę Z w sylabach. Wykorzystasz je, jeśli Twoje dziecko ma problem z nieprawidłową realizacją głosek syczących (s, z, c, dz), sepleni międzyzębowo lub ma trudność z różnicowaniem głosek s-sz, z-ż, c-cz, dz-dż.

W jaki sposób można wykorzystać materiały Logotorpedy?

  • Do ćwiczeń głoski Z w izolacji. Dorosły pyta: jak robi pszczółka? BZZZZZZZZZZZZZZZZZ…… Należy pamiętać, aby język podczas naśladowania bzyczenia znajdował się za ząbkami dziecka, w buzi! Jeśli jest pomiędzy nimi, to warto skonsultować się z logopedą w sprawie seplenienia międzyzębowego.
  • Do ćwiczeń głoski Z w sylabach: możemy powtarzać lub samodzielnie odczytywać imiona pszczół: ZA, ZO, ZU…
  • Do stymulacji wzrokowej: która pszczoła ma swój plaster miodu? Pszczoła ZE leci do plastra ZE, a pszczoła ZU do plastra ZU!
  • Do budowania śmiesznych słów z plastrów miodu: ZAZE, ZOZA, ZUZU…
  • Do nauki czytania sylabami!

Pobierz materiały i wydrukuj je. Podklej kartonikiem lub zalaminuj, aby były trwalsze. Wykorzystaj pszczółki i plastry miodu z sylabami. Jeśli masz pomysł, aby urozmaicić dziecku zabawę, wykorzystaj puste plastry miodu. Czy wiesz, że po zalaminowanym plastrze możesz pisać mazakiem suchościeralnym, aby potem zmazać napis lub rysunek? 🙂

Dobrej zabawy!

Przeczytaj również:
Zamki i flagi z sylabami: głoska Z

Różnicowanie Z – Ż

Ćwiczenia narządów artykulacyjnych a seplenienie międzyzębowe

Co to jest seplenienie?

Zostaw Odpowiedź