Terapia wad wymowy

Zabawy z głoską Z w sylabach!

Chcesz poćwiczyć lub utrwalić realizację głoski Z w sylabach, aby przygotować Twoje dziecko do prawidłowej wymowy głosek syczących? Twoje dziecko sepleni? A może próbujecie opanować seplenienie międzyzębowe? W każdym z tych przypadków możesz wykorzystać materiały Logotorpedy!

Pamiętaj, żeby rozpocząć ćwiczenia od gimnastyki języka, która przygotuje Twoje dziecko do poprawnej wymowy głosek syczących. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz tutaj: Seplenienie dwulatka.

Pobierz materiały Logotorpedy!

Wydrukuj je i podklej kartonikiem, aby posłużyły dłużej. Wytnij wszystkie elementy.

Jak się bawić?

W skład zestawu wchodzi pięć zamków z piasku oraz dwa komplety chorągiewek. Każda chorągiewka pasuje do jednego zamku. Powtarzaj poprawnie: ZA ZA, ZO ZO… Uważaj na pozycję języka, który nie ucieka między zęby!

Zadaniem malucha jest odczytanie lub poprawne powtórzenie sylaby z flagi i dopasowanie jej do właściwego zamku. Kiedy wszystkie flagi zostaną dopasowane, warto powtórzyć całą sekwencję sylabek: ZA ZA ZA, ZU ZU ZU…

Kto prędzej?

Dobrym pomysłem jest wykorzystanie zamków podczas ćwiczeń w parze. Każda osoba dostaje swój komplet chorągiewek. Ten, kto szybciej dopasuje chorągiewki do zamków, wygrywa!

Zabawa w czytanie

A może potrafisz ułożyć różne słowa składające się z sylab na flagach? Dorosły wypowiada słowo, np. ZUZA, a dziecko, zapamiętując słowo, układa je z wybranych chorągiewek. To super zabawa!

Logotorpeda

Więcej ćwiczeń dla głosek syczących w sylabach:

CUkierki!

SSSSSSłoneczne ćwiczenie głoski S

 

2 komentarze

Zostaw Odpowiedź