Strefa Rodzica

Gdzie szukać logopedy?

Słyszysz, że Twoje dziecko ma problem logopedyczny. Chcesz skonsultować się ze specjalistą, ale nie wiesz, gdzie go znaleźć?  Oto kilka wskazówek.

Maluszek

Maluszek, który ma problemy z jedzeniem, reakcjami lub utrzymywaniem kontaktu, powinien być przyjęty przez terapeutę wczesnej interwencji logopedycznej lub neurologopedę. Znajdziesz ich w ośrodkach zdrowia, ośrodkach wczesnej interwencji, prywatnych gabinetach.

Przedszkolak

Niepokoi Cię rozwój mowy, a może jakość mówienia i wady wymowy? Pamiętaj, że możesz porozmawiać z logopedą, który pracuje w przedszkolu Twojego dziecka. Dodatkowo możesz poszukać logopedy pracującego w poradni zdrowia, ośrodkach terapeutycznych, rejonowej poradni psychologiczno-pedagogicznej lub prywatnych gabinetach logopedycznych.

Uczeń

Wady wymowy, dysleksja, a może problemy z koncentracją? Sprawdź, czy w szkole Twojego dziecka jest logopeda, który może mu pomóc. Jeśli nie, zobowiązana jest do tego rejonowa poradnia psychologiczno-pedagogiczna. Możesz również szukać logopedy, który nawiązał współpracę z NFZ lub prowadzi prywatną praktykę.

Popytaj znajomych….

We wszystkich przypadkach zawsze warto popytać jeszcze krewnych i znajomych; z pewnością ktoś poleci terapeutę, z którego pomocy był bardzo zadowolony.

Sprawdź, jakiego logopedy potrzebujesz: Neuro, surdo, balbuto.. do którego logopedy się wybrać?

ilustracja: www.pixabay.com

Zostaw Odpowiedź