Testy i recenzje

Kubek do zadań specjalnych

Czy  Twoje dziecko pije samodzielnie z kubka? A może nadmiernie rozlewa swoje napoje? Czy często się krztusi? A może to Ty masz już dość wycierania rozlanej wody, soku czy herbaty? Sprawdź, co  poddaliśmy testom Logotorpedy! Być może okaże się to innowacyjnym rozwiązaniem w Twoim domu!

Kubek treningowy
Reflo Smart Cup wygląda z pozoru zwyczajnie: dobrze leży w dłoni, jego kształt jest wyprofilowany. Jest  półprzeźroczysty, co pomaga w ocenie ilości płynu wewnątrz. W środku, poza płynem, znajduje się charakteryzująca kubek wkładka,  która czyni kubek wyjątkowym – ogranicza ona ilość wylewającego się płynu.reflo-2 Dzieje się to bez względu na to, z której strony przechylimy kubek. Dzięki rowkom w specjalnej wkładce, dziecko kontroluje czynność picia: ograniczasz w ten sposób nie tylko ryzyko  polania się czy zakrztuszenia, ale także stworzysz możliwość nauki picia z prawdziwego kubka! Pamiętaj o motywacji, która działa na dziecko: kubek przypominający ten, z którego pije Mama i Tata, jest znacznie atrakcyjniejszy.

Polecany przez logopedów
Reflo Smart Cup jest kubkiem treningowym – oznacza to, że jego przeznaczeniem jest nauka samodzielnego picia z kubka.
Warto pamiętać, że u dzieci od szóstego miesiąca życia rodzice podają coraz więcej pokarmów stałych, często  zamieniają butelkę na kubek. Lepszym rozwiązaniem od popularnego niekapka będzie właśnie Reflo – jego kształt zbliżony do prawdziwego, „dorosłego” kubka, więc nie ma szkodliwego wpływu na zgryz.

unnamedNie tylko dla dzieci
Kubek Reflo zostanie wykorzystany w życiu zabieganych dorosłych, którzy zabierają kubek z napojem do samochodu czy do pracy. Dodatkową zaletą, na co zwracają uwagę logopedzi, jest fakt wykorzystania kubka w codziennym życiu przez osoby  z dysfagią – zaburzeniami  połykania. Sprawdzi się też w codziennym użyciu przez osoby leżące, półleżące lub z chorobą Parkinsona – wkładka zabezpieczy napój przed rozlaniem.

Testy Logotorpedy
Półtoraroczny Kajtek pije z butelki oraz z niekapka. Chce pić jednak z kubka dla dorosłych – wyciąga rączki do mamy, kiedy ta trzyma szklankę, a podczas zabawy naśladuje czynność picia.  Niestety, kiedy dostaje napój w prawdziwym kubku, większa jego część spływa po policzkach, a chłopiec się krztusi.
Podczas picia z kubka Reflo jest inaczej: woda nie ucieka bokiem, a dziecko może wypić więcej. Kiedy chłopiec sięga po kubek, a on się przewraca – z wnętrza wypływa tylko kilka kropel.  Widać, że picie z kubka „dla dorosłych” sprawia mu przyjemność. Jest to też świetna okazja, aby ćwiczyć w praktyce słowo „DAJ”!

Dlaczego Reflo?reflo1
Oprócz zalet, które już opisaliśmy, warto wspomnieć, że Reflo Smart Cup jest łatwy do utrzymania w czystości, można go myć w zmywarce. Nie zawiera elementów, którymi dziecko może się zakrztusić.  Wykonany jest z tworzywa, które jest bezpieczne, przeznaczone do kontaktu z żywnością (nie zawiera BPA i ftalanów). Jeśli będzie użytkowany zgodnie z przeznaczeniem, długo posłuży maluchowi, jemu pomagając w przyjemnej nauce picia z kubka, a rodzicom  w utrzymaniu czystości. Jeśli chcesz, możesz sprawdzić dostępne kolory Reflo Smart Cup na stronie internetowej.

reflo-baner

WYNIKI KONKURSU!

Otrzymaliśmy prawie czterdzieści zgłoszeń!
Kubeczki Reflo otrzymują autorzy najciekawszych odpowiedzi na konkursowe pytanie!
Gratulujemy Celinie i Łukaszowi, Małgorzacie, Urszuli oraz Annie.
Wiadomości z informacją o zwycięstwie zostały wysłane do autorów.

 

UWAGA KONKURS!
Odpowiedz na pytanie: dlaczego Twoje dziecko powinno pić z kubka Reflo?
Odpowiedź konkursową prześlij do 07.12.2016r. do godziny 23.59 na email logotorpeda@logotorpeda.com
Cztery najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy kubeczkiem.
Wyniki ogłosimy 09.12.2016r. po godzinie 9.00.
Uczestnictwo w konkursie wiąże się z akceptacją Regulaminu – Regulamin.

kubki-1

1 Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź