Testy i recenzje

Szumię ja, szumisz ty… SZUMI MI!

Kto zna MiMowę, logopedyczny portal, którego twarzą jest urocza Mi? Dla przypomnienia, wspólnym projektem MiMowy (www.mimowa.pl) i Logotorpedy było stworzenie i opracowanie ćwiczenia Myśli bociana Macieja, zrealizowanego w ramach programu Ćwiczenie na za…. mówienie.

Tymczasem na półkach w księgarniach można zauważyć nowość wydaną przez wydawnictwo Skrzat: bruliony logopedyczne MiMowy: Szumi Mi. Jest to godna polecenia pozycja dla wszystkich dzieci, które akurat ćwiczą szereg szumiący, a konkretnie sz i ż/rz. Mi, bohaterka MiMowy, czyni pląsy logopedyczne w atmosferze zabawy, radości, kolorów i kreatywności, zachowując logiczną i przemyślaną kompozycję ćwiczeń poprawnej wymowy.

Mimowa1

Co w środku?

Każdy brulion rozpoczyna się od ćwiczeń demonstracyjnych i wywołujących głoskę. Jest to niezwykle przydatne dla wszystkich rodziców, którzy chcą wspomóc swoje dziecko w terapii głosek. Następnie można znaleźć ćwiczenia utrwalające prawidłową wymowę głoski w izolacji, w sylabach, w wyrazach, związkach wyrazowych i zdaniach – najczęściej zabawnych i „wpadających w ucho” wierszykach; w brulionie znajdziesz również ćwiczenia różnicujące głoski. Wszystko to w pięknej, kolorowej formie, gdzie wiele miejsca na rozwój plastyczny (kolorowanki), łamigłówki, wierszyki, rymowanki, gry planszowe, bingo, ruletkę, memo, domino…! MiMowa kolejny raz udowadnia, jak bardzo zabawową, uśmiechniętą i radosną dziedziną jest logopedia.

Co jest potrzebne?

Nożyczki (sporo elementów do samodzielnego wycięcia), klej, mazaki, kredki i nadzór dorosłego, który nie tylko pomoże, ale także będzie świetnym towarzyszem zabaw i gier (a przy okazji kontrolerem poprawnej wymowy).

memo            mimowa 2

Dla kogo?

Dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich rodziców, którzy chcą popracować nad piękną wymową; dla tych dorosłych, którzy chcą zrobić „coś więcej” niż zadanie domowe zostawione przez logopedę.

WARTO!!

Ćwiczenia są zróżnicowane, zachęcają do ich wykonywania. Poza doskonaleniem wymowy kształtują sprawność manualną, koordynację wzrokowo-ruchową, wpływają na poczucie rytmu i uczą zasad rywalizacji.
Jak dotąd ukazały się dwa bruliony – czekam na więcej!
Polecam,
Logotorpeda

mimowa

Ilustracja pochodzi ze strony wydawnictwa: www.skrzat.com.pl

2 komentarze

Zostaw Odpowiedź